sobota 8. října 2011

Český Galliano

Možná mi něco uniklo a jsem nechápavá.
Mírumilovně postávám na jezdících schodech seřazená ve špalíru a prohlížím plakáty zavěšené na bocích. A tam, mezi reklamami na soukromé univerzity všeho druhu a lákadly nakladatelů, to bylo. Tedy byl. "Muž který rozumí ženám.", "Módní guru" a muž s krajkovou košilí, propíchlou bradavkou a čouhajícími trenkami. JOSEF KLÍR.
Snažím se být nekritická k druhým lidem, snažím se být otevřená mnoha názorům a postojům, ale tohle bylo na mě moc. Jestli je tenhle muž, už zdálky děsící svým nevkusem počestné cestující, módní guru a významná osobnost české módy, jak jsem si na plakátu přečetla, nejspíše budu muset emigrovat. Jeho modely, tak oblíbené mezi českými miss a elitou českého zábavního průmyslu, skládané většinou z korzetu a metrů krajky, obšité flitry a doplněné peřím a špičatými botami, mi způsobují zánět spojivek.
Proč neoslavujeme Denisu Novou, Polanku, Muset a další progresivní, současné a "opravdové" módní návrháře? Proč si necháme předkládat estetické utrpení a ještě dovolíme nazvat ho "českým Gallianem"?Proč se v Čechách třikrát opakovaná lež stává pravdou?

Ráno jsem šla přes Nuselák a tam byl v nadživotní velikosti připevněn na fasádu domu.
Zdám se Vám, že jsem kritická mrcha? Asi jo, ale je prý dobré mít vlastní názor.

10 komentářů:

 1. Souhlasím, Klír je prostě nevkusný, přecpaný serepetičkami, nemá žádné jednoduché střihy, snaží se vše různě dohnat (flitry etc.). Uznávám: mám ráda třeba krajky, ale to je vše. Krajky v malé míře. Polanka a Denisa jsou nejlepší, Muset neznám. Souhlasím s tebou a jo, já jsem hodně kritická.

  OdpovědětVymazat
 2. (jo)...a taky po pravdě nechápu Matragi. asi jsem princezna z jinýho věku.
  nová! polanka! zárubová! ivančič! kubíčková! brejcha! imreczeová! - to chápu.
  (mám trochu problém se zesměšňováním lidí, co s módou nechtějí nic mít, za to, že s ní nechtějí nic mít. ale zpochybňovat samozvaný trendsettery a arbitery vkusu - nota bene, když je to klír - považuju za dost nutný!!!)

  OdpovědětVymazat
 3. mysleli tím, že je taky antisemita? :)) ne, vážně, donutila jsi mně zabrouzdat na jeho stránky, protože naposled jsem měla pojem o tom co dělá dobrých deset let zpátky. Tehdy mě jeho korzetové šaty přišly originální a zábavné a nebylo to špatné. Možná i díky němu je nevěsty na svatbách ze setrvačnosti stále nosí, že :) Zdá se že se moc neposunul. Na můj vkus je to moc velký cirkus, ale .. řiká se když nemůžeš pochválit, mlč. Přeci jen do toho investuje práci a jsou lidi který mu věří a kupují ho..
  Nevíte někdo co je s Monikou Drápalovou? Dlouho jsem o ní neslyšela.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem chtěla napsat úplně jiný komentář, ale než jsem začala, tak jsem trochu mrkla na net a našla stránky: josefklirshop.cz.....no co na to říct. V podrubrice "nová kolekce" jsou opravdové "perly"...a vrchol všeho unisex (tak že žádné velké střihové zpracování)beztvaré tepláky s výšivkou jména Josef Klir za 3300 Kč.
  Jako bych se vrátila v čase (tedy až na ty ceny).
  Jak jsem řekla, můj komenář měl původně vypadat trochu jinak, ale teď: Greto naprosto s tebou souhlasím.....:)))

  OdpovědětVymazat
 5. To Kaatja: Monika Drápalová na Designblok Dreft Fashionweeku, v sobotu, předvedla úžasnou kolekci, torchu Yohji Yamamoto, trochu punk.

  OdpovědětVymazat
 6. http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/20100726_josef_klir_modni_navrhar-8e97.html

  Prej "V jednoduchosti je krása, má jasno módní návrhář Josef Klír."

  Dovolte, abych se zasmála :D :D

  A s Matragi taky souhlasím; nechápu, co na ní všichni vidí. Šaty, co předvedla minulý týden v Praze, byly z velký části dost otřesný. Samý průhledný záclony, třpytky, vyblitý barvy a vzory jak ze 70. let.

  OdpovědětVymazat
 7. není to tak dávno, co klíra pěkně šťavnatě rozebrala ada na módním pekle. já souhlasím, i s tebou. on je fakt tragédie.

  OdpovědětVymazat
 8. Skvělý postřeh..konečně nekdo vystihl to, co si myslím pokaždé když jezdím metrem...škoda že tu není slyšet o opravdových návrhářích, které jsi zmiňovala a kteří opravdu mají co nabídnout..alice

  OdpovědětVymazat
 9. Podle clanku jsem si predstavovala vselicos, ale stejne jsem o vikendu neverila vlastnim ocim..

  OdpovědětVymazat
 10. Klír, Matragi a třeba taky Natali Ruden to je nevkus a dryáčnictví. Ale tento pouťově cirkusový národ to miluje..tady elegance a styl nemá šanci. Vždyť se kolem sebe podívejte-čtyřbarevné vlasy, ozdobné kameny na zadku, bundě a kabelce nejlépe doplněné třásněmi. Ze socialistických tepláků do cirkusových hadérek a bojím se, že se to už nikam neposune:-(

  OdpovědětVymazat