Kolem dokola

Pár dní v jiný realitě. Odnesla to mírně propálená čepice. Odneslo to moje zabroučený splíny. Ta zima byla i dost hezká. Fakt. Celej den na sněhu. Ale žádný buržouský lyžováníčko. Pěkná práce to byla. Na nejvyšší stráni. Zdolali jsme tři modříny a pálili fatru jak diví. Voheň na sněhu je pohádkovej. Maruška a dvanáct měsíčků. A čaj v termosce a namazaný housky a pod kalhotama natažený šponovky-voteplováky. Konečně nějaká práce co je vidět. Prostě makáš a taháš a nakonci jsi celej utahanej. Ale zdravě. I ty ruce a nohy bolej zdravě.
Možná kdybych byla dřevorubec, nemám pořád hlavu plnou mruků. Mruků a povinností a nutností a plánů ke splnění. Možná by jsme se mohli na to celý velkoměstský snaženíčko vyfláknout a prostě se odstěhovat. Asi spíš ne, ale někdy mě to napadá.

Snažíte se?

Komentáře

 1. Docela rozumím a já se už rozhodla se na to městský snaženíčko vyfláknout a odstěhovala jsem se :). Uvidíme, jak dopadnu ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Gretko, můžu se zeptat, co studuješ/popř. jsi studovala? Díky za odpověď, K

  OdpovědětVymazat
 3. Pořád něco a pořád je to málo.

  OdpovědětVymazat
 4. Všude jsou mruky a nutnosti, i v lese, i v úplným zapadákově. To na výletě člověk hnedle neodkreje. Fakt je, že v tom našem velkým městě je všechno moc zrychlený.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky