Týden

pondělí:
Snažím se tolik nedojímat. Minulej týden jsem se rozbrečela na D1 směrem do Brna. A to ani nebyla zácpa. Celkem svižně to jelo skrz Vysočinu. Stačilo mi dvacet minut Nohavici a jeho dávnejch songů a u Komety už se mi začala klepat bradička.
úterý:
Zase kopou.
Během těch šesti let, co tady bydlím, tady kopou, brousí, malujou, smirkujou a nebo i odstřelujou téměř nepřetržitě. Po odstřelech jsou popraskaný zdi. Ty zdi, který jsme s Ondřejem tak pracně škrábali, tmelili a malovali. Budou vysprávky. Tak jsme včera (už bez Ondřeje) stěhovali pokoj z pokoje. Těch knih.
Pokoj je prázdnej. Vypadá to krásně. Mohl by takhle zůstat. Minimalismus dotažený do konce. Pokoj na jógu. Jako by v prázdném pokoji bylo všechno možné. Čistý papír. Nový začátek. Zbylo jen světlo a krásný zárubně. Akorát jógu necvičíme a v kuchyni se teď nehnem.
středa:
Byla jsem u doktora. Poslední dobou se snažím dokazovat si svou dospělost. Za kostelem je poliklinika. Objev roku. A to jich tady žiju už sedm. Z doktorů jsem nesvá /taky z úředníků, poštovních přepážek, bank a drahých restaurací/ - dospělost je sotva vybalená, ještě neohmataná.
Poliklinika smrdí. Ani ne tak dezinfekcí, jako spíš záchodama. V čekárně nástěnky s motivačními články vystřiženými z novin. Slova stáří, zdraví a přátelství jsou podtržena červenou fixou. Přemýšlím, jak to s nima mám. Kdyby mně náhodou chtěl někdo v ordinaci přezkoušet.
čtvrtek:
"Svět se dělí na alfy, bety, gamy a delty. Alfy jsou nejlepší. Bety nejsou špatný, ale přece jenom horší. Gamy a delty, to už je póvl. O ty je líp se nezajímat a nestarat. Takže nejlepší je být alfa. Vlastně jedině možný je být alfa. Všechny další možnosti jsou špatný. Jenomže jak zjistit, jestli seš alfa, nebo nejseš? A co když nejseš? Do prdele, co když nejseš?" Sylva Fischerová Zázrak
pátek:
Navátej smradlavej chlap, doprovázenej všude svým smradlavým kokršpanělem může bejt buď bezdomovec nebo spisovatel. To jsou mi možnosti.


Komentáře

 1. "dospělost je sotva vybalená, ještě neohmataná" -- Krásné (a velmi důvěrně známé).

  OdpovědětVymazat
 2. Moje dospělost začíná být pěkně smradlavá jako ten kokršpaněl :).

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkně shrnuto. Taky jsem včera (konečně po 2 letech) navštívila doktora.

  OdpovědětVymazat
 4. Deník. Juráčkovy deníky, i ty Závadovy, jsou krásné, ale dobově hořké. Miluju deníky. V jakékoli podobě.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky