Čtenářský deník



Jazykově nevšední a přitom věcný popis pátrání bonvivánského komisaře Durmana v sérii vražd v Praze roku 1866 je prokládán nekonečným množstvím dobových lahůdek, druhů piv a výčtem sexuálních praktik dostupných napříč Evropou. Na citování některých pasáží nemám, na rozdíl od komisaře Durmana, koule, ale četlo se to výborně.

"Vstoupil a rázem jej v chřípí polechtala libá vůně čerstvě umleté kávy, jíž byl celý dům prostoupen. V bývalém reflektáři na kamnech bublala bachratá cínová konvice a na zemi vedle kamen stála na kusu starých novin obrovská bílá homole takřka lidské velikosti, kolem ní se po vosím způsobu rojili úředníci, oťukávali cukr geologickými kladívky a vytěžené kousky rozpouštěli v šálcích s kávou."

Máte pro mně nějaká knižní doporučení?

Komentáře

  1. Alberto Vojtěch Frič: Čerwuiš aneb Z Pacheka do Pacheka oklikou přes střední Evropu. Trochu se posuneš v čase, na začátek 20. století - je to fascinující a krásné!*

    OdpovědětVymazat
  2. Anna Bolavá: Do tmy. Zvláštní, přitažlivá směs realističností, černého humoru, niternosti, snivosti, urputnosti, magična. Pro někoho prý nudný začátek, pro mě vůbec ne, ale případně doporučuji chvíli vytrvat :).

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky