Instrumenta


Naše vlastní vitrína na chirurgické nástroje. Zastoupí velmi poptávané úložné prostory pro všechny hrnky, vázy, šálky a misky. Snad brzy. Faktem ale je, že v současnosti je dost zrezlá, oprejskaná a s chybějící skleněnou výplní boku. Historie mojí touhy vlastnit kovovou skříň na nádobí sahá někam do dávných úvah nad příliš rustikálními kredenci, příliš tradičními skleníky a příliš velkým množstvím dřevěných ploch u nás v kuchyni. Velkým momentem rozhodnutí byl článek na webu O bytech a lidech, kde v bytě Evy a Pavla Urbanových září dvě takové vitríny v jejich jídelně. Nutno podotknout, že do podobné zářivosti má ta naše ještě dost daleko. Ve výsledku by měla být zbavená zbytků laku, rzi a v surové barvě kovu přelakovaná nějakým matným lakem. Skleněné police už čekají. Prakticky se zatím mé pokusy nesetkávají s velkým úspěchem. Zkoušela jsem lak sundat pomocí škrabky a horkovzdušné pistole (pouze se rozmatlal a drží) a taky drátěného kartáče (někde funguje, někde ne), ale asi budu potřebovat pořádnou brusku. Vítám jakékoliv rady na tohle téma a vaše zkušenosti.
První misku už do ní máme. Je od Ema Mamisu, jejíž krásnou výlohu potkávám každý den cestou do práce, takže poptávka po dalších úložných prostorech se stává velmi akutní.
Komentáře

 1. Tomuto hovorím nááááádhera :-)
  Industrial lady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napadá ma, farba, ktorá nejde dole, či ju nenechať, dať dole, len čo sa lúpe, a ošetriť, aj tá hrdza nie je zlá :-)

   Vymazat
 2. Greto, zdravím. A k té krasavici jsi se dostala jak, prosím? Pátrám marně už dlooouho po nějakém pěkném skleníku, ale nic. Asi budu muset zajít do místní nemocnice na ňufanou...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky