snaživka

Jsem snaživá. Není to moc kůl. Ale je to tak. Už od mala chci svoje úkoly udělat dobře a na každou zkoušku na vejšce jsem se opravdu učila. Všude chodím o deset minut dřív, abych nepřišla pozdě a na každý brigádě jsem chtěla bejt zaměstnancem měsíce. Taky chci, aby mně všichni lidi měli rádi. Ale už se smiřuju s tím, že to tak asi nepude. Může vám to znít docela jako diagnóza, ale já s tím vážně něco dělám.

Musím přiznat, že když napnu síly, často se ta věc opravdu povede. Mám na vysvědčení jedničky, dostanu v práci při odchodu čokoládovej dort nebo sama dokážu vymalovat půlku bytu za půlku jedné noci. Takže můj stáhlej žaludek a noci plný škrtání seznamu úkolů se vyvážej tím pocitem úspěchu a úlevy. Zazářím si. Pro sebe.

Moje nová zkušenost je ale jiná. A já si hledám, jak jí pro sebe pojmenovat. Několik týdnů příprav, mnoho hodin práce, vlastní vklad podán dobře, ale celé to dopadlo vlastně blbě. Žádný úspěch, úleva, natož záření. Pocit převážně chudinkovskej.

Tak to beru. Nebo se alespoň snažím. OK. A pomohlo mi tohle video. Nejspíš už strašně profláklý, ale ty dámy v něm maj šmrnc a já se chtě nechtě poznávám.

Možná to některá máte podobně s tím snažením, možná už máte víc zkušeností s neúspěchem, možná máte pro mně radu a nebo možná máte chuť kouknout na britský dámy v letech, co vypadají velmi k světu.

Komentáře

  1. Pracuju hodně s lidmi. Posledních pár dní mě mrzí, že jeden člověk dostal životní šanci na změnu a velký posun. A on to využil tak, že se něco naučil, pak odmítl převzít zodpovědnost za svou práci, přišly výmluvy (jednou z nich bylo těžký dětství), výčitky. A nakonec snaha se podvodem dostat pryč do jiné firmy na prac. pozici základě u nás získaných zkušeností. I přes veškerou snahu to nevidím moc pozitivně, navíc s pocitem, že ať jsem se snažila sebevíc, tak je to pro mě neúspěch. Zase se o to míň snažím pomáhat lidem, kteří toho využijí a nakonec si ještě stěžují, že to nebylo pro ně dost...

    OdpovědětVymazat
  2. od teď se snažte psát bez gramatických chyb, jo?.-)
    /a video už je fuč./

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky