Zápisky

Šly jsme s Almou na kafe do kavárny Technický knihovny. Kampus feeling. Mě to studování fakt bavilo. I když si pořád pamatuju i na to vyčerpávající biflování a natahování moc stručnejch textů. Kdybych teď mohla, jako že nemůžu, šla bych se po večerech učit k Báře na keramiku, na figuru do Kreslírny a rozhodně by mi prospělo opakovaní českýho pravopisu. Poslední dobou píšu jako prase.
Nejvíc bych se ale chtěla naučit pracovat s Illustratorem a nematlat všechnu nutnou grafiku v laicky přívětivé Canvě. Nějaký tip, jak na to?

Vytáhla jsem kabát, co jsem nosila až do porodu a je zase příjemně oversized. S podzimem se mi hodně vrací pocity toho před rokem. V loňskej listopad už jsem ten pupek docela tahala a taky už byla Alma hodně cejtit. Že jsem matka si nejvíc uvědomím, když je krize. Kašlíček nebo natlučený čelo, nebo jsme všichni hrozně unavený, ale já to musím nějak vybrat a ustát, protože jsem její máma. Tehdy na mě nejvíc dolehne ta zodpovědnost. Myslím, že ještě o trochu jiná, než je ta otcovská.

Ráda bych se naučila nějak vycházet se svojí urputností. Dokážu se oddělat na úplnejch kravinách, jako že místo abych si chvíli četla, musim ještě domejt tamhleten roh a musim dodělat támhleten výmysl. Samosebou nestíhám. A kdo taky stíhá s batoletem funícim mu na záda. Stíhá se jedině na instagramu. Ale tam jde stíhat tzv. Metodou výseku reality.

Už se mě několik lidí vážně zeptalo, kdy budeme mít druhý.

Almě je dneska 9 měsíců a předevčírem poprvé spadla z postele (do odvolání spíme na matraci na zemi).
Komentáře

 1. Hele, s tím Illustratorem to neni zas tak těžký, já jsem samouk, je intuitivní, ale uplně jinej než Photoshop, takže jestli znáš Photoshop, tak na něj v tu chvíli, kdy budeš mít otevřenej Ai tak trochu zapomeň. Illustrator je skvělej nástroj, lepší neznám, to dáš, klidně bez kurzů. Ale nevim, jak na to máš čas, jestli si můžeš dovolit si na tom sednout třeba na hoďku denně a zkoušet. Jinak je taky fajn zdroj návodů Youtube.
  Výsek reality na Insta je výstižnej. Já už na svůj soukromej radši nikoho novýho nepouštim, jsem to zamkla a už uvažuju i o tom, že vyselektuju lidi, a necham tam jen ty, co osobně znám. Je to zbytečný, vytvářet nějaký nesmyslný obrazy. A hlavně to neni můj cíl.
  Tak ahoj a kdybys potřebovala s tim Ai nějak poradit, tak dej vědět.

  OdpovědětVymazat
 2. Zrovna tenhle víkend jsme s kamarádama v Mnichově zabředli do debaty, jaký by to bylo mít čas dělat jen věci, který by nás bavili... výsledek debaty ti nepovím, protože to proběhlo asi tak ve tři ráno po lahvi ořechovice...
  A s tím illustrátorem má Myyna fakt pravdu, já donedávna pracovala jen ve Photoshopu a rozhodla se zkusit něco nového a je to hodně velká změna a posun! Všechno je snazší a rychlejší a výsledek kvalitnější, je opravdu intuitivní a zvládám všechno co potřebuju po kurzu na youtube od Tasty Tuts, moc doporučuju!

  OdpovědětVymazat
 3. V šestinedělí druhého dítěte padla otázka na třetí. S narůstajícím počtem dětí asi tyhle otázky přicházejí dřív. Jinak nechápu. A s tou češtinou potřebuju taky něco udělat....

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky