Čtenářský deník


"Dlouho jsem nepsala, změnila jsem opět výdělečnou činnost, přežila jsem školení v ROH v Sedmihorkách, budu těď na Vysočině. Poslední den ve škole. V učebně se tancuje. Dost se mi nechce. Jsem napůl kočka, napůl bublající hrnec v parku." 

Věra Jirousová, Tweety 1956-1963


Konečně jsem něco dočetla. Tweety ideální na dětský hřiště, přečtenej odstavec, uplácaná bábovička. Tiché roky rychle přelouskaný, ale i přes jejich aktuální glow všude na síti, mám pocit, že i rychle zapomenutý. Knih, co jsem rozečetla a nedočetla, je tolik, že začínám mít pocit, že chyba je na mé straně. Našla jsem si alternativní duševní výživu. Když třeba vařím, šůruju, šiju, pouštím si podcasty. Zatím teda hlavně Modeschau, teď jsem poslouchala rozhovor s Andreou Tachezy v podcastu O kousek blíž. Teprve se rozkoukávám, nemáte nějaký tipy na něco dalšího do ucha?

Ještě k tomu manželství. V jednom z těch podcastů mluvila Zuzka z Flatwhite, kteří nám vařili kafe na svatbě. Slyšela jsem teda tak každou třetí větu, protože mi do toho drčel šicí stroj, ale mluvila i o manželství a o tom, že by měla žena ctít svého muže. Jako moje první reakce je rádobyfeministický naježení chlupů za krkem. Ale v kontextu rozhovoru a vlastně i vlastního vztahu mi to zpětně dává dost smysl. Že když žena podporuje a ctí svýho muže, dává mu tím šanci růst a zářit. Hezkej opak takovýho toho uštěpačnýho kritizování a nenápadnýho schazování, který bohužel ve fázi spánkový deprivace a nedostatku seberealizace taky někdy provozuju.


Komentáře

 1. Tak zrovna slovo ctít a vzhlížet k partnerovi mi šéfredaktorka jednoho časopisu vyškrtla z rozhovoru....že je to genderově nevyvážené. Ale on si mě taky ctí! A oběma to pomáhá .Díky za tip na Andreu.

  OdpovědětVymazat
 2. Též si pouštím k úklidu a vaření Deep talks nebo Duši K..
  K.

  OdpovědětVymazat
 3. Vždyť jsou tady tisicovky audioknih ;) Např. na www.audioteka.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446

  OdpovědětVymazat
 5. Kdo dnes čte toto svědectví, měl by se mnou as mou rodinou slavit, protože to začalo jako žert pro některé lidi a jiní říkali, že to není možné. Jmenuji se ČENĚK ELIÁŠ a jsem z Prahy, ale s manželkou jsem se přestěhoval do Chicaga. Jsem šťastně ženatý s dvěma dětmi a krásnou ženou. Něco hrozného se stalo mé rodině, když jsem přišel o práci a moje žena opustila dům, protože jsem se nemohla dobře starat o sebe a o rodinné potřeby. a mých dětí v daném okamžiku. Podařilo se mi devět let, žádná žena, která by mě podpořila, abych se dobře postarala o děti. Snažím se poslat zkušební zprávu své ženě, ale ona blokuje mě z rozhovoru s ní Snažím se mluvit se svým přítelem a její rodinní příslušníci, ale stále vím, že by mi mohl pomoci a já jsem byl podání žádosti později tolik společností, ale stále to udělal neříkej mi, dokud nepřišel věrný den, že nikdy nezapomenu v mém životě. Když jsem potkal starého přítele mého, kterému jsem vysvětlil všechny své potíže a řekl mi o skvělém muži, který mu pomohl získat dobrou práci v Coca cola společnost a on mi řekl, že jeho kouzlo kolečko, ale já jsem člověk, který nikdy nevěří v kouzlo kolečko, ale já jsem se rozhodl, že ho zkusit a Drigbinovia mě poučil a ukázal mi, co mám dělat v těchto sedmi dnech oběda kouzlo. Řídím se všemi pokyny a dělám to, co mě požádal, abych udělal dobře .Digbinovia se ujistěte, že všechno šlo dobře a moje žena mě znovu uvidí po nádherné práci Drigbonovia. Moje žena mi zavolala s neznámým číslem a omluvila se a řekla mi, že mi opravdu chybí a naše děti a moje žena se vracejí domů a po dvou dnech Společnost, které jsem podal dopis s oceněním, nyní jsem manažerem společnosti v USA. Doporučuji Vám, pokud máte nějaké problémy, pošlete zprávu na tento email: doctorigbinovia93@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2348144480786 a dostanete nejlepší výsledek. Vezměte věci za samozřejmost a bude to od vás. Přeji Vám to nejlepší.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky