Český Galliano

Možná mi něco uniklo a jsem nechápavá.
Mírumilovně postávám na jezdících schodech seřazená ve špalíru a prohlížím plakáty zavěšené na bocích. A tam, mezi reklamami na soukromé univerzity všeho druhu a lákadly nakladatelů, to bylo. Tedy byl. "Muž který rozumí ženám.", "Módní guru" a muž s krajkovou košilí, propíchlou bradavkou a čouhajícími trenkami. JOSEF KLÍR.
Snažím se být nekritická k druhým lidem, snažím se být otevřená mnoha názorům a postojům, ale tohle bylo na mě moc. Jestli je tenhle muž, už zdálky děsící svým nevkusem počestné cestující, módní guru a významná osobnost české módy, jak jsem si na plakátu přečetla, nejspíše budu muset emigrovat. Jeho modely, tak oblíbené mezi českými miss a elitou českého zábavního průmyslu, skládané většinou z korzetu a metrů krajky, obšité flitry a doplněné peřím a špičatými botami, mi způsobují zánět spojivek.
Proč neoslavujeme Denisu Novou, Polanku, Muset a další progresivní, současné a "opravdové" módní návrháře? Proč si necháme předkládat estetické utrpení a ještě dovolíme nazvat ho "českým Gallianem"?Proč se v Čechách třikrát opakovaná lež stává pravdou?

Ráno jsem šla přes Nuselák a tam byl v nadživotní velikosti připevněn na fasádu domu.
Zdám se Vám, že jsem kritická mrcha? Asi jo, ale je prý dobré mít vlastní názor.

Komentáře

 1. Souhlasím, Klír je prostě nevkusný, přecpaný serepetičkami, nemá žádné jednoduché střihy, snaží se vše různě dohnat (flitry etc.). Uznávám: mám ráda třeba krajky, ale to je vše. Krajky v malé míře. Polanka a Denisa jsou nejlepší, Muset neznám. Souhlasím s tebou a jo, já jsem hodně kritická.

  OdpovědětVymazat
 2. (jo)...a taky po pravdě nechápu Matragi. asi jsem princezna z jinýho věku.
  nová! polanka! zárubová! ivančič! kubíčková! brejcha! imreczeová! - to chápu.
  (mám trochu problém se zesměšňováním lidí, co s módou nechtějí nic mít, za to, že s ní nechtějí nic mít. ale zpochybňovat samozvaný trendsettery a arbitery vkusu - nota bene, když je to klír - považuju za dost nutný!!!)

  OdpovědětVymazat
 3. mysleli tím, že je taky antisemita? :)) ne, vážně, donutila jsi mně zabrouzdat na jeho stránky, protože naposled jsem měla pojem o tom co dělá dobrých deset let zpátky. Tehdy mě jeho korzetové šaty přišly originální a zábavné a nebylo to špatné. Možná i díky němu je nevěsty na svatbách ze setrvačnosti stále nosí, že :) Zdá se že se moc neposunul. Na můj vkus je to moc velký cirkus, ale .. řiká se když nemůžeš pochválit, mlč. Přeci jen do toho investuje práci a jsou lidi který mu věří a kupují ho..
  Nevíte někdo co je s Monikou Drápalovou? Dlouho jsem o ní neslyšela.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem chtěla napsat úplně jiný komentář, ale než jsem začala, tak jsem trochu mrkla na net a našla stránky: josefklirshop.cz.....no co na to říct. V podrubrice "nová kolekce" jsou opravdové "perly"...a vrchol všeho unisex (tak že žádné velké střihové zpracování)beztvaré tepláky s výšivkou jména Josef Klir za 3300 Kč.
  Jako bych se vrátila v čase (tedy až na ty ceny).
  Jak jsem řekla, můj komenář měl původně vypadat trochu jinak, ale teď: Greto naprosto s tebou souhlasím.....:)))

  OdpovědětVymazat
 5. To Kaatja: Monika Drápalová na Designblok Dreft Fashionweeku, v sobotu, předvedla úžasnou kolekci, torchu Yohji Yamamoto, trochu punk.

  OdpovědětVymazat
 6. http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/20100726_josef_klir_modni_navrhar-8e97.html

  Prej "V jednoduchosti je krása, má jasno módní návrhář Josef Klír."

  Dovolte, abych se zasmála :D :D

  A s Matragi taky souhlasím; nechápu, co na ní všichni vidí. Šaty, co předvedla minulý týden v Praze, byly z velký části dost otřesný. Samý průhledný záclony, třpytky, vyblitý barvy a vzory jak ze 70. let.

  OdpovědětVymazat
 7. není to tak dávno, co klíra pěkně šťavnatě rozebrala ada na módním pekle. já souhlasím, i s tebou. on je fakt tragédie.

  OdpovědětVymazat
 8. Skvělý postřeh..konečně nekdo vystihl to, co si myslím pokaždé když jezdím metrem...škoda že tu není slyšet o opravdových návrhářích, které jsi zmiňovala a kteří opravdu mají co nabídnout..alice

  OdpovědětVymazat
 9. Podle clanku jsem si predstavovala vselicos, ale stejne jsem o vikendu neverila vlastnim ocim..

  OdpovědětVymazat
 10. Klír, Matragi a třeba taky Natali Ruden to je nevkus a dryáčnictví. Ale tento pouťově cirkusový národ to miluje..tady elegance a styl nemá šanci. Vždyť se kolem sebe podívejte-čtyřbarevné vlasy, ozdobné kameny na zadku, bundě a kabelce nejlépe doplněné třásněmi. Ze socialistických tepláků do cirkusových hadérek a bojím se, že se to už nikam neposune:-(

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky