Pade

Víte, že v Národním se to dá zkusit.
Tím je tedy myšlena možnost, přijít v hezkejch šatečkách a s červenejma pusama tesně před začátkem a v rukou třímat ajsiky a tvářit se nekonečně chudobně a zároveň uměníprahnouce. Pak člověk může sedět v první lóži za pade. Nebo taky ne.
My to jdem ve čtvrtek zkusit na Louskáčka, potřebujem kulturu i potěšit oči ladnými baleťáky v trikotech. Na baletu jsem byla naposledy v 8. letech a bylo to zrovna v Národním.
A hlavní tahoun Zlaté kapličky, nebo spíš futuristické vzducholodi zaparkované vedle, je dle mého Nora a Kateřina Winterová v hlavní roli. Na tu si snad i koupím lístek.
Poslední dobou mně divadlo oslovuje víc než kino. A kromě stálic mého srdce v Dlouhé, Disku a Komedii, bych ráda rozšířila své obzory. Nějaká doporučení?

Komentáře

 1. Na Louskackovi za pade jsem byla v Narodnim v Brne tesne pred Vanocema :)

  OdpovědětVymazat
 2. Doporučuji ostravské divadlo Petra Bezruče.
  www.bezruci.cz
  Hostují v Praze poměrně často a jsou skvělí.

  OdpovědětVymazat
 3. Za mě doporučuju Pana polštáře v Činoherním klubu..a dá se tam jít na stání za 30 Kč a pak případně zasednout volné místo;) Ve Stavovskym pak operu Cosi fan tutte..pro mě hodně silný zážitek.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, co já vím, tak Louskáček v Národním je vyprodaný už od září, takže držím palce...Pana polštáře jsem viděla a taky můžu doporučit. A z baletu ve Stavovském Baletománie a v Národním Brel-Vysockij-Kryl/Sólo pro tři. Tak hodně kulturních zážitků přeju. Denča

  OdpovědětVymazat
 5. Jé na Louskáčka bych taky šla! :) Doporučení? No, nevím no.. :D

  OdpovědětVymazat
 6. Pan polštář je úžasná hra - Buranteatr Brno a z brněnských jsou prý dobrý Baletky v Huse na provázku, chystám se na ně už půl roku :o) Z.

  OdpovědětVymazat
 7. Já nějak pořád nechápu jak se tam za to pade dostat....ale to je asi věkem:)
  Tak držím palce.

  OdpovědětVymazat
 8. Do Brna! Do Husy! Je tu Pitínského Hordubal, divadlo síly a jemnocitu, je tu Morávkovo pojetí Dostojevského a Janáčka a Mikuláškův Čapek (Trapná muka) a Hamlet. A mnoho dalšího (zmiňované Baletky od Saalbachové tuším nejsou špatné, ale taky ne zas uchvacující). Pak Psychóza ve 4.48 v Hadivadle, Sarah Kane, současná anglická dramatika zlomu. Tváří v tvář. Pak v Redutě Elementární částice, Europeana a Korespondence W+V (která by dostala Radoka, hrávat se v Praze). Burani nejsou špatní (zvlášť Pan Polštář), ale Komedie lepší. Bezruči jsou výborní herecky (Františčákova Rodinná slavnost), jinak to může být čirý sadomasochismus (Pornohvězdy). Kdybys zavítala do Českých Budějovic, jistě Rychlíkův Rok na vsi a prý i Langovy Petrolejové lampy.

  OdpovědětVymazat
 9. Jinak v Praze ještě jistě Masopust - režisér Štěpán Pácl. Viděla jsem od nich jen Branda a stojí to za to. Té síly, kterou v sobě jeden člověk může mít... http://maso-pust.cz/?q=brand-ohen

  OdpovědětVymazat
 10. Jednoznačně divadlo Ungelt, je malé. Prostorem jevištním i hledištním, ale když si Picasso zapálí cigaretu, jako byste seděli u výslechu s ním... A pak, že jsem sama z ochotnického kmene doporučuji malá divadélka s ochotnickým souborem, po Praze i republice jich je... A všichni mají radost když přijde někdo, kdo tam nejde jenom protože je něčí babička. :)

  Abee

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuju za tipy. Pana Polštáře už jsem viděla, ale spoustu her ještě ne, tak se budu inspirovat.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky