Kujme pikle, pikle kujme... 
 
 
Nestává se mi často, že by se tenhle virtuální, protkl s mým skutečným světem. Stalo se to nedávno. Z mých úvah o nesmrtelnosti brouka k dokonalému stolku na všechny nutné činnosti. Je to krása. Dělám na něm všechno. Jen jeden problém vznikl. Je jen jeden. Přenášíme ho tedy z pokoje do pokoje, krademe si ho z pod rozečtených knih a chladnoucích nápojů i od nakousnutých buchet.
Je odsud. A díky tobě.
Je to vlastně velká změna. Patří k těm několika kusům našeho bydlení, nepocházejícím od velkoobjemového kontejneru nebo z něčí půdy. Ikeou se pokrytecky nechlubím. Spolu s ušákem tvoří dokonalou dvojici. Ušák je od kontejneru, ale ne ledajakého. Na rozdíl od svých letenských spolubydlících se mnou přicestoval od Baltu, z greifswaldského dvorku a několik let se snažil naladit na novou vlast. Až nový potah, germánsky uhlazený, ale přesto slovansky tvárný, spojil tyhle dva dohromady.
A je to hra. Zábava. Potěšení. Stejně jako tenhle blog. Je to jen malý nenápadný prostor, kde si stejně jako v tom ušáku, hovím a odpočívám. Spousta věcí mi nedochází. Třeba kdo všechno těch mých pár řádků čte. Že možná říkám moc a nebo málo. Že někdy musí mít každý názor na každého. Že ačkoliv neexistují měřítka, můžu jich v některých očích nedosahovat. Možná neplním pětiletku.
Rozebrat podivnosti povahy a chuť sdílet něco ze sebe na internetu by asi šlo z mnoha pohledů. Měla bych tomu rozumět a mám na to přece školy. A kdyby se chtěl do mně někdo zhurta opřít, asi těžko se jeho argumentům ubráním. Otázka je proč by to dělal? A proč to dělá jinde?
Nakolik se tady dávám všanc divé zvěři a nakolik naopak vedu virtuálních spiklenectví v tom nejlepším možném významu?

Tenhle stolek je jistě příkladem té druhé varianty a já děkuji, že se mně ta první snad netýká.

Komentáře

 1. Krásné, obojí. Taky bych jednou chtěla mít v bytě takový pěkný věci, jen se obávám, že nebudu mít trpělivost je shánět :D

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherný! A na ušáka trpělivě čekám.. jen bohužel bude ten ikeácký :// Na pěkná pohodlná ušatá křesla, co by nestála dům i s krávou, v naší zemi není trh..

  OdpovědětVymazat
 3. na tvém blogu je mi příjemně.

  Ale nepřestěhovala ses, že ne? Doufám, že je to jen střípek bytu z dosud neviděného uhlu ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. ráda Tě čtu, máš to v hlavě srovnané . Víš, co je důležité .
  Nevyjadřuji se pouze k tomuto článku .

  OdpovědětVymazat
 6. Takovýhle způsob vyjadřování bych chtěla umět - zdánlivě minimalistický, ale zároveň vyjadřující mnohé. A ještě k tomu vtipně! ...A proč to ti někteří dělají, to snad ani radši nevědět.

  OdpovědětVymazat
 7. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší šance na výhru

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky