Čtenářský deník


Tento podzim byl plodný. Říjnový knižní čtvrtek a čeští autoři. Několik mlsných podvečerů v ušáku.
Nový Hakl (Umina verze) teprve čerstvě osahán. A pokud se vám zdá, že je to samá místní pakáž, a chybí tu světovost, tak se těšte spolu se mnou na prvního prosince, vychází totiž nová kniha mojí oblíbené polské autorky Olgy Tokarczukové, Knihy Jakubovy.

"Hnán pýchou, jež posedává každého, kdo ve svém oboru dosáhl mistrovství, pokoušel se vypálit na kořalku i věci nehmotné; let ptáků na obloze, podobný hranám neviditelného krystalu, větrem přiváté útržky písně dívek daleko na poli nebo hořkou vůni prachu zvednutou letním deštěm, a byl děsně zklamaný, když se mu to při vší snaze nepovedlo. Zato se naučil vytěžit i z prohry něco dobrého. V tomto případě pochopení, že dovednostem každého smrtelníka byly vyměřeny hranice, které nemůže překročit. Neboť všemohoucí smí být jedině ten, kdo může nést důsledky svých činů na věky věků."
(Petr Stančík: ANDĚLÍ VEJCE)

A ještě tip na dlouhé zimní večery.Ps: V "předadventním kalendáři" jsem vyhrála adventní věnec trochu jinak od Zahrady na niti, radost veliká, a polštář Hacuboku z mýho dvacátýho okýnka zase vyhrává ZUZU a její rozněžnění nad ilustrovanou veverkou a klubajícími se dětmi. Doufám, že taky potěší. Jdu psát email.

Komentáře

  1. Ten tvůj můj věnec u vás vypadá krásně!
    A na Olgu se teda dost těším, mám nejradši Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých, Agnieszka Holland teď podle toho natočila film, tak jsem na něj zvědavá, Tomáš jásá že jim ho vzali do hlavní soutěže v Berlíně, tak pevně doufám, že mi nezkazí mojí představu pohraničních hlubokých lesů...
    Krásnej Advent přeju!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky