Mrtvo/Živo


Mrtvo v některých oblastech mého života (třeba tady na blogu) je vyváženo jedním velkým Živo, které nás čeká v zimě. Ono čeká nás a my čekáme je. Prospané léto (jen se dvěma výbornými knihami, nepočítáme-li Ingeborg a podobné těhotenské bible) vystřídal síly navracející podzim. Kromě těšení stíhám i lehké záchvaty paniky ( v čem dítě spí?, jak se koupe?, co musím koupit?), lítosti (jak pak budou vypadat moje prsa?, ty strie už nikdy nezmizí?, podívám se ještě někdy do Japonska a New Yorku?) a zvědavosti.

Pokud znáte odpověď na některou z otázek, budu vděčná za rady a názory. Já vím jistě jen jedno, naše mimino dostane k vánocům tohle.Komentáře

 1. ....za půl roku budeš vědět :)
  Ať se podaří <3

  OdpovědětVymazat
 2. Nevím, co je horší. Předem všechno zjišťovat a nebo se probrat po porodu jako já a teprve potom horečně zjišťovat, jak se stará o dítě . Naštěstí je vždycky kolem spousta zkušených matek, co ráda poradí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem byla poprvé těhotná, koupila jsem si jedinou knížku - o těhotenství s krásnýma fotkama, jak se to dítě v břiše vyvíjí. Když jsem byla v pátém měsíci, přečetla jsem si o pátém měsíci, v šestém o šestém... A pak jsem najednou předčasně porodila v osmém měsíci. :-) No, teď už bych si asi radši zjistila i něco trošku dopředu. Ale přežila jsem to já i Mařenka. :-)

   Vymazat
  2. Já jsem ráda připravená, ale zase si říkám, že všeho moc škodí :-)

   Vymazat
 3. Hihi. Některé odpovědi znám.(v čem a jak spí, se koupe, co prsa...)Bude to pecka!:)Všechno takové intenzivnější, barevnější. A do Japonska se podíváte. Spolu. Soňa

  OdpovědětVymazat
 4. Opravdu doporučuju knížku Rozvíjej se děťátko od Kiedronové.Strašně mi pomohla.Martina

  OdpovědětVymazat
 5. To je hezký... A všechno to nějak půjde, hlavně že bude Živo!

  OdpovědětVymazat
 6. Hezké čekání :)
  web je plný informací :D, nedejte na všechny rady, některé zaručeně nefungují :D Podle mne toho moc vědět nemusíte, stačí zachovat klid :), nebát se říct si o pomoc a být s děťátkem. Doporučuju všechny záležitosti na půl roku odložit, válet se, užívat si děťátka u prsu, v posteli :D... Není nutné mít doma všechny ty designové dečky, kočárky atd... Dobré jsou kvalitní pleny (nenavoněné jednorázovky nebo látkové, jak chcete), přebalovací podložku a hodně dopředu navařeného jídla - měla jsem furt hlad! Bude to boží, držím palce, Ter.

  OdpovědětVymazat
 7. krásný..Užívejte čekání, nepanikařte, odpočívejte....Ono si to už pak nějak všechno sedne..:) Taky čekáme, v zimě, druhé..

  OdpovědětVymazat
 8. Všechny maminky znají odpovědi na Vaše otázky, ale je zbytečné je psát, protože si sama najdete svoje odpovědi, svoje cestičky a budete to zvládat, protože budete muset. Věřte mi :-)
  http://siraelxy.blogspot.cz/2017/09/radka-trestikova-osm.html

  OdpovědětVymazat
 9. Oběma našim dětem prospívá náruč, dotyk, láska. Toho není nikdy dost. Gratuluju. A chápu. V prvních měsících prvního těhotenství jsem taky přečetla jen dvě knihy. :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Jsem už babička a divím se, jak se dnešní ženy obávají mateřství a rodičovství. My jsme o tom vůbec nepřemýšlely, nedebatovaly. Jednoduše (někdy i během studia) porodily a staraly se. Pleny se vyvařovaly, praly, věšely, žehlily a na otázky nebyl čas. Nebyl čas na chození po kavárnách a restauacích, byl na vycházky, mazlení, vašení kašiček a zeleniny. A šlo to všechno tak nějak samo. Dnes aby měly matky na mateřství vysokou školu nebo aspoň plno odborných drahých kurzů a ještě si nejsou jisté, že jsou dobře připravené. Ach jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach jo. Ta dnešní generace ;-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Taky jsem už babička a jsem moc ráda za to, jak se věci za tu jednu generaci změnily. Za to, že moje dcera prožila vědomě a s plnou zodpovědností své těhotenství i domácí porod. Že vůbec má tu možnost, i když to je ještě běh na dlouhou trať a jistě to není pro každého, proto porodní domy by byly ideálem... Že si našla svoji cestu a dokáže dětem dávat to nejdůležitější, svoji lásku. Taky blízkost, bezpečí, mazlení i láskyplné, ale pevné vytyčení hranic. My jsme vše dělaly také nejlíp, jak jsme uměly, ale dnes je vše jinak, kolektivní vědomí je na vyšší úrovni a projevuje se to bohudíky i v přístupu k dětem (a k porodům). :-) Blahopřeji!

   Vymazat
 11. Teorie neni treba, hlavne se priprav na to, ze na par let odlozis "svuj zivot" a zacnes zit ten jeho. Nekdy je to horke a nekdy sladke.

  OdpovědětVymazat
 12. No toto :)... to je krásné! Bude to dobré :), bude to krásné! Bude to pecka! :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky