Vřele

Byla bouřka. Ale to je až závěr. A byla bouřka a závěr byl v posteli. Obě dvě zababušený pod peřinou, já pořád s mokrejma vlasama a venku to ještě fest bušilo o okenní parapet. Daly jsme si pak dvacet. Z toho všeho dobrodružství. Z toho foukání a nažloutlýho jasnýho světla. Z toho sprintu stoupáním ze Stromovky. Z toho vzrůša, že i Alma, nemilující dlouhou jízdu v kočárku, na mě jen vykuleně koukala skrz zapařenej igelit kočárkový pláštěnky. Všechno mokrý, dítě jenom trošku navhlý. A byla bouřka. Ať mi nikdo netvrdí, že mateřská není dobrodružství.

Moc se necejtim. Co vám mám povídat. Není to tragický, ale do něčeho se prostě nenarvu. A nebo narvu, ale pocit narvanosti mi zůstane dokud to nesundám. Koukám do skříně a chtěla bych se ujistit. Hlavně o tom, že mám svůj život pevně v rukách. Jsem v tomhle hroznej materialista. K ujištění mi pomáhaj halenky, kabelky, sukně a kalhoty. Takový vkusný berličky, když člověk po probdělý noci zakolísá. Půlka je mi malá a v druhý se nedá kojit. Pokud teda nechci ukazovat zadek. A to právě nechci. Kór teď, ten narvanej zadek.

Pěstuju v sobě pečlivě vřelost ke světu. Zalívám jí jako tu Pileu od Lenky. Zahořklá matka, žena, kamarádka, sousedka, stařena, nic čím bych se chtěla stát. Profylaxe je důležitá. Člověk si ani nevšimne a zahořklost se mu zakousne do úsměvu. Ta Pilea, to je teď nejvíc. Zvlášť na instagramu. A ta moje ke mě přišla jako dárek, jak to s ní má být a jak to Lenka píše tady. Očividně se jí daří. Taky si pořídila mimino. A to je k mání. Tak bych to hezký gesto chtěla poslat dál a ráda do dobrých rukou darovala jednu mini Pileu. Nemusíte jí ani pravidelně fotit na instagram. Stačí si o ní napsat do komentářů (s nějakým kontaktem) a my s Almou někoho vylosujeme (během příštího týdne). Jediná podmínka je vyzvednout si jí u nás na Letný, tak zvažte, jestli budete mít cestu kolem.

EDIT: Pilea půjde bydlet k Jitce, řekl los.Komentáře

 1. Ty tak krásně píšeš.Chtěla jsem napsat, že bychom udělaly na Letné kolečko s kočárem, ale hrozně se stydím, takže nic no.

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravím, s darováním pilei je to moc hezký nápad. Vyloženě na Letné se teď už nepohybuju, ale pracuju v jedné z velkých holešovických galerií a mohla bych vyměnit kytičku za free vstup do galerie, kdyby se Vám chtělo popojet z kopce dolů za kulturou :-)

  Kontakt na mě: v.vackova@hotmail.com

  Hezký den,

  Veronika

  OdpovědětVymazat
 3. já se sice taky stydim, ač už to tady sleduju asi osum let (uf), ale po pilee toužím leta letoucí, tak bych to snad možná mohla překonat.. svou první a zatím poslední jsem si kdysi objednala z jakéhosi jihlavského eshopu, ale nepřekvapivě nepřežila přepravu poštou, tak tuhle bych snad dovezla na druhý břeh bez úhony. cestu kolem nemívám, ale co opravdu oceňuji na mateřské je, jak snadno můžu mít :) (vesely.vanoce at seznam.cz, kdyby náhodou...)

  OdpovědětVymazat
 4. Pilea pravděpodobně nedostatek padnoucího kojícího oblečení vyřešit nedokáže, přesto bych to ráda zkusila:) Na Letnou si rádi výlet uděláme.
  t.cikrytova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Chtěla bych mít byt plný kytek. Umět se o ně starat. Maličký krůček k tomu:) Pojedu / půjdu kolem vás ráda! Chodím tudy často na hřiště:) Soňa (novosonia@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych na Letnou klidně vyrazila, ale nemám v čem :-)

  OdpovědětVymazat
 7. taky bych moc rada kvitko. u me to jisti sukne, vetsi tricko a nadeje, ze se brzy do neceho zase vlezu :) pouya@email.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Blog sleduju a obdivuju děsně dlouho, na Letnou to nemám daleko a naše aktuální pokojovky pokořily magickou hranici jednoho roku, během které jsem všechny předchozí rostliny zvládla umořit. Takže to vypadá, že s blížící se čtyřicítkou konečně pomalu dospívám, k dětem a zvířatům začínám zvládat i tu flóru a pilee by se u nás snad nevedlo špatně. aschauerova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. Pileu mám, ale musím okomentovat, jak stejně nabobtnale se teď cítím. Nemám co na sebe. A v šatech se kojí fakt teda blbě. Soucítím ;))

  OdpovědětVymazat
 10. Greto, tvůj blog čtu už hrozně dlouho, je skvělý, uklidňující a inspirativní... A pilea je krásná! Mám doma pepřinec, který vypadá podobně, a daří se mu náramně, tak by si spolu mohli rozumět :) jitka.modlitbova@post.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky