Bling bling

O Vánocích jsem, díky tipu od Pondělí, četla Gentlemana v Moskvě. A naladilo mě to. Na samet, na stolování ve velkym stylu, na portský, na řemeslný mistrovství, na malý rituály během všedního dne. Svým melodramatickým založením s přirozeným umem vybrat si, aniž bych koukala na cenovky, vždycky to nejdražší, jsem rozhodně aspirantka na spokojený aristokratický život. Navíc obstojně vyšívám, ráda si čtu a pokojská s kuchařkou by se u nás mohly plně realizovat. No to nic. Jen jsem chtěla napsat, že je fajn, povznést si i všednodennost trochou noblesy.

Moje kamarádka je sakra stylová. Ona sama, její byt i cokoliv dalšího, co jí projde rukama. Vždycky když jí/ její byt/produkty její práce vidím, nějak mě to inspiruje a hodně mě to baví. Byli jsme u ní na návštěvě, já se musela krotit, protože ten byt je perfektně "instagramovatelnej", i když vůbec není instagramovej. Překvapilo mě její zaváhání. Ale vlastně ho znám. Jestli to není moc? Moc krásný, moc nevšední, moc neobyčejný.
Můj muž podědil skvělý boty. Asi by si takový sám nikdy nekoupil. Kožený perka s patinou. Trochu alá Nick Cave. Dokonce klapou po chodníku. Byl z nich nadšenej, ale když v nich měl poprvý někam vyrazit, už oblečenej a vypravenej, se mě v chodbě zeptal, jestli to není moc. Moc co? Ach jo, tahle obava. Tu bych ráda poslala k šípku. I s mojí falešnou skromností. V roce 2019 se sama sebe chci radši ptát, jestli to není málo (a rozhodně nemluvím o množství, nevděčnosti nebo konstantní nespokojenosti, kdyby to zas nebylo napsaný moc pochopitelně)!

Ať si v novym roce ty bling bling momenty/boty/krásy užijete bez zbytečnejch otázek a zaváhání.


Komentáře

  1. Krásný nový rok. Mám to tu ráda :)

    OdpovědětVymazat
  2. Když mi dorazily nové modré Vasky, tak jsem si říkala, jestli to není moc... není, jen by mohly být o půl čísla menší... :) https://vasky.cz/wp-content/uploads/2017/10/IMG_2097-675x450.jpg

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky