Červenec/Srpen


Červenec:

u babičky, Alma bečí od rána do večera, někdy bečí i ze spaní. Babička má ovce. Já mám štětec, natíráním čehokoliv posiluju pocit vlastní užitečnosti už odjakživa. U babičky je i děda. Ale jako mnoho jiných mužských prarodičů se musí smířit s všezahrnujícím označením prázdninového pobytu "U babičky".
s holkama, čtyry matky, pět a půl dítěte, tři psy, nahoře nad vesnicí, křik a štěkot tlumí okolní lesy. Koupeme se ve škopku, děti i matky. Maringotka k ránu prochládá, házím přes nás spacák a Alma mi šátrá studenejma rukama po břiše. Ráno i večer poetický výhledy do kopců.




Srpen:

na keramice, tejden v Železnejch horách, u kruhu se střídáme, někdy zavřu dveře na dvůr a jsem úplně sama v dílně. Dílna je můj nejoblíbenější prostor ever. Téměř jakákoliv. Tolik možností, že z toho mám prvních pár dní trochu závrať. Pak už mám moc sedřený ruce, bolavý záda a unavený oči. Je to těžký a je to skvělý.
v Praze, rozhodlo se, že odstav. Odfiltrovány názory "už" i "teprve". Takže teď. Alma s tatínkem. Posílaj mi videa. Já s šalvějovým výluhem v práci. S nalitejma prsama do Lucerny na Tarantina a taky po osmnácti měsících spím sama a celou noc. Už je velká.

Fotil Ch.

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky